ko je kajakaja objavila svoj tutorial, je bilo treba stvar seveda nemudoma preizkusiti. v omari se je že lep čas valjal primeren kos ikeinaga blaga in pogumno sem se spravila k delu. tako pogumno, da je celo padla odložitev o vstavljanju zadrge (btw, tule je super tutorial za šivanje zadrge!) :) vsa navdušena nad svojimi ročnimi spretnostmi sem z odrezanimi kosi blaga pod pazduho oddrvela domov k mami, da en dva tri zaženem šivalni stroj. no, moja naivnost se je kaj hitro končala z mamino dvignjeno obrvjo, ko sva prišli do robljenja rokavov in ovratnika, kjer sem nameravala blago preprosto zavihati navznoter in zarobiti (ninina mama bi verjetno rekla, da taka zbzdehanost res nikomur ni v ponos …). bila sem podučena, da se tega na ta način nikakor ne dela in da je za rokave in ovratnik treba izrezati dodatne 2cm široke trakove z enako okroglino kot na obleki, ki jih potem prišiješ na okroglino in polikaš navznoter (glej tu). milo rečeno je šivanje na koncu trajalo mnogo dlje, kot sem pričakovala, a obleka zdaj zgleda res zgleda fino. hvala moji super mami za šiviljsko učno uro – imam občutek, da se kaj kmalu lotim nove, še izboljšane obleke!

when kajakaja posted her tutorial i immediately wanted to test my skills. i found a perfect piece of ikea fabric in my closet and bravely started with my work. i was so brave i even decided to install a zipper in the dress (to to this check out this great tutorial)! it all looked great and when the fabric was cut i didn’t waste any time and proudly rushed home to my mom to sew the pieces together with her sewing machine. but when it came down to sewing the hem around the neck and arm openings my mom gave me the ‘you’re not supposed to do it this way’ look and my naive attitude came to an end. she then told me it won’t work if i simply try to fold the edge of the fabric inward. to do it properly you should cut additional 2cm wide pieces of fabric with the same shape as the neck and arm sleeve opening, sew them to the openings and then iron them to the inside of the dress (see here). of course all the sewing lasted much longer than i had anticipated, but the dress is perfect now. thanks to my amazing mom i feel i will start making another new and improved dress pretty soon!

The dress8 people like this post.


5 Responses to “The dress”

 1. Eva – v redu Ti je ratala obleka

  oči

 2. vidiš, zato jaz delam z streči zadevami, da mi ni treba pravilno robiti. Heheh, ne sej se hecam, znam tudi pravilno, samo se mi ni zdelo potrebno, ker je šlo brez.
  lepo si sešila, učne ure od mame so pa zmeraj dobrodošla stvar. ker se spet počutiš star 10 =)
  dobro je videti, da je tutorial vsaj malo uporaben =)

 3. YOU BRAVE ONE! Congratulatins to you and your dress. It’s always so good to have your MOM there, when it comes to a problem :Dnot only then of course, but nice to read it! I think the dress looks reals really really perfect! it looks like from a shop, so perfect!

  Enjoy it with the sun :D
  Magdalena

 4. ulala! ful dobra oblekca. in vse pohvale za šivanje :)

 5. lušna oblekica!!!
  go Efa go!

Add Your Comment